Vyhledávání zájezdu
Výběru odpovídá
3 387 246 zájezdů

Rozšířené vyhledávání

Nejdelší sjezdovky v Alpách

22.2.2012

Alpy nabízí několik kilometrů dlouhé tratě, ale ty nejdelší Vám nabídnou dokonce přes 20 km dlouhý sjezd a to s neuvěřitelnými výhledy na alpské vrcholy. 

Valle d'Aosta

V tomto údolí se nachází světoznámé středisko Cervinia/Zermatt. Údolí je lemováno alpskými čtyřtisícovými vrcholy v čele s úchvatným Matterhornem. Nejdelší sjezdovka, která dosahuje délky až 23 km, vede z vrcholu Piccolo Cervino neboli z Malého Matterhornu ve Švýcarsku až do italského Valtournenche a to s převýšením 2 300 m. Celý areál nabízí jedny z nejnáročnějších lyžařských tras v Evropě, nejmodernější zázemí a široké nejen sportovní vyžití.

Jungfrau Region

Tato lyžařská oblast nabízí rozmanité a rozsáhlé terény. Nejdelší místní sjezdovka se nachází směrem k Lauterbrunnen. Její délka dosahuje 19 km a převýšení sjezdovky je 2 100 m. Naleznete zde také nejvýše položenou železniční stanici v Evropě s vyhlídkou na Aletschský ledovec. Nejoblíbenější lyžařská místa jsou tu tvořena vrcholy First, Männlichen a Schilthorn. Nejvýše položené sjezdovky se nachází především na Schilthornu a mají strmý a členitý profil.

Alpe d´Huez

Na jihu Francie se nachází město Grenoble. Malý kousek od tohoto města, v centrální části francouzských Alp, se nachází zimní lyžařské centrum Alpe d’Huez, které nabízí lyžařům asi 240 kilometrů sjezdovek. Díky svému slunečnému podnebí je mu přezdíváno "ostrov Slunce". Vybrat si zde můžete z celkem sto třiceti dvou sjezdovek nebo dva snowboardové parky. Oblast je známá nejdelší černou sjezdovkou na světě. Jmenuje se Sarenne, měří 16 kilometrů a překonává převýšení více než 2000 metrů. Na vrchol Pic Blanc (3 330 m) Vás vyveze kabinová lanovka. Výborní lyžaři tuto sjezdovku sjedou za neuvěřitelných 15 minut.