Vyhledávání zájezdu
Výběru odpovídá
3 387 246 zájezdů

Rozšířené vyhledávání

Rodinné lyžování v Rakousku

27.1.2012

V Rakousku naleznete desítky lyžařských středisek. Ale kam se vydat na ideální zimní dovolenou s dětmi?

Bad Kleinkirchheim

Toto zimní středisko je jedno z největších lyžařských středisek Korutan. Je proslaveno nejen lyžařským areálem, ale i léčivým účinkem místních pramenů. Ve středisku je mnoho dětských lyžařských škol, které nabízejí speciální programy pro děti již od 2,5 let pod vedením specializovaných pracovníků. U horní stanice lanovky Brunnach je areál „svět dětí“ s řadou zábavných překvapení. Mnoho atrakcí je pro děti zdarma! Hravé lyžování pro nejmenší 
je lákadlem areálu Heidi´s Skipark v Patergassenu s vlastním dětským vlekem. 
Nachází se zde známý dětský lyžařský klub BOBO, který garantuje malým návštěvníkům veselou a pestrou zábavu. Pro ty větší je tu pak bobová dráha na pneumatikách. Jsou tu k dispozici také 3 sáňkařské dráhy v celkové délce 15 km i dětský lyžařský areál.

Katschberg

Region vyhlášený jako centrum rodinné dovolené vyhledávají nejen ti, kteří dávají přednost špičkovým hotelům, ale i ti, kteří touží po odpočinku a relaxaci ve wellness centrech. Seznam možných aktivit je nekonečný a zahrnuje například noční lyžování, sáňkování, snowtubing, bruslení, místní obdobu curlingu, jízdu na koni nebo projíďku na saních tažených koňmi. Středisko Katschberg má pro nejmenší připravenou lyžařskou arénu o rozloze 220 m² a dětský  zábavní park s komiksovými postavami. Bohatý program pro děti včetně zimních túr, stavění sněhuláků nebo jízdy je doplněn rozsáhlým dětským aquaparkem s mnoha vodními atrakcemi a dětem se jistě zalíbí i dětský bar s nabídkou džusů. Nemohou chybět ani lyžařské školy nebo umělé kluziště.

Stubaital

Údolí Stubaital se rozprostírá jižně od hlavního města Tyrolska Innsbrucku. Oblast se rozděluje na 4 hlavní lyžařská střediska – Stubaier Gletscher, Neustift, Mieders a areál Schlick 2000. Nejpopulárnější je zřejmě ledovec na konci údolí, kam vás vyveze kabinová lanovka z parkoviště Mutterberg a přes mezistanici Fernau se dostanete do nadmořské výšky téměř 2900 m. Oblast Stubaier Gletscher je vůbec nejrozsáhlejším ledovcovým areálem v Rakousku, jelikož v zimě tu najdete přes 100 km tratí. Údolí Stubaital nabízí všechno, co potřebují velcí i malí k dokonalým lyžařským zážitkům. Což potvrdila cena „nejpřívětivější lyžařská oblast v Alpách pro rodiny s dětmi“ od ADAC Award, kterou již potřetí středisko Stubaital získalo. Pro udělení této ceny byly rozhodující takové aspekty, jako hlídání dětí, počet lehkých, širokých sjezdovek a také cena lyžařské permanentky. V celém údolí Stubaital jezdí totiž děti do deseti let v doprovodu jednoho z platících rodičů zadarmo. Dětem se tu opravdu věnují na každém kroku. Specialitou jsou rodinné parky BIG Family Stubai, kde se mohou přihlásit do lyžařské školy k výuce na lyžích i na snowboardu děti společně s rodiči. U stanice Gamsgarten ve výšce 2600 metrů najdete rozlehlý cvičný areál s vlastní dětskou restaurací, klubovnou, sportovním hřištěm a školičkou pro nejmenší lyžaře od tří let.