Vyhledávání zájezdu
Výběru odpovídá
3 387 246 zájezdů

Rozšířené vyhledávání

Na lyže do Francie

16.1.2012

Francouzská lyžařská střediska v Alpách přilákají každoročně tisíce turistů z celého světa Tato část Alp je velice pestrá. Naleznete zde jak ostré skalní hroty a vysoké hory, které jsou celoročně pokryté sněhem a ledem, tak alpské louky a jezera. 

Francouzské Alpy slibují výborné sněhové podmínky, hodně slunečních dní a nádhernou krajinu. Velkou výhodou je vzdálenost ubytování ke sjezdovkám. Naprostá většina hotelů a residencí je od sjezdovky vzdálena průměrně 100 m, v mnoha případech si dokonce můžete obout lyže hned u dveří hotelu. Francie Vám nabídne rozsáhlé vzájemně propojené lyžařské oblasti. Jedná se o spojení několika sousedících středisek sjezdovkami, vleky a lanovkami. K Francii neodmyslitelně patří velmi dobrá místní gastronomie. Samozřejmostí jsou výborná francouzská vína. 

Risoul/Vars

Tento skiareál vznikl spojením původně samostatných lyžařských středisek Risoul a Vars, které nyní dohromady nabízejí více než 180 km sjezdovek pro lyžování i snowboarding a rychlostní trať pro sjezdové závody, která je největším lákadlem tohoto skiareálu. Nachází se tu také jeden z největších areálů pro snowboard "Surfland" s délkou 2 km a převýšením 500 m. Pro běžkaře je v této oblasti 30 km zdarma přístupných tras. Ve volném čase si můžete udělat výlet na sněžném skútru či na sněžnicích, projet se na koních, vyzkoušet paragliding nebo se proletět vrtulníkem.

Val Cenis
Lyžařská oblast Grand Val Cenis leží v horní části údolí Maurienne, v těsné blízkosti národního parku La Vanoise, u italských hranic. Většinou severně orientované lyžařské terény s převýšením až 1400 m v těsné blízkosti ledovců zaručují kvalitní sněhové podmínky pro lyžování od prosince do dubna a uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Ve středisku je přírodní U-rampa, v horních pasážích jsou dobré podmínky pro freeride. Pro milovníky běžeckých stop je upravováno 80 km tratí v Bessans. Vaši dovolenou si můžete zpestřit prohlídkou tradiční výrobny sýrů značky Beaufor nebo sjezdem bobové dráhy, která je přístupná na standardní skipas.

Les Menuires

Zimní lyžařské středisko Les Menuires se nachází přímo v centru lyžařské oblasti Tři údolí (Les Trois Valées) ve Francouzských alpách. Díky své poloze nabízí lyžování jak v samotném Les Menuires, tak v nedalekém Val Thorens. Najdete zde celkem 77 sjezdovek, většina z nich se nachází v nadmořské výšce 2500 m. n. m. Pro vyznavače snowboardingu je připraven snowpark a pro běžkaře 28 km upravovaných běžeckých tratí. Za prohlídku stojí celé údolí, do kterého se můžete vydat např. na sněžnicích. Nechybí zde venkovní vyhřívaný bazén, kluziště, obchody, restaurace, bary atd.