Vyhledávání zájezdu
Výběru odpovídá
3 387 246 zájezdů

Rozšířené vyhledávání

Sněhové podmínky v Alpách jsou ideální

4.1.2012

Plánujete v nejbližších dnech zimní dovolenou v Alpách? Než začnete vybírat to pravé lyžařské středisko přečtěte si, kde jsou nejlepší sněhové podmínky.

Nejlépe na tom jsou střediska ve Švýcarsku, konkrétně v Saas – Fee a Engelbergu, kde jsou více jak tři metry sněhu. V Saas – Fee  jsou otevřeny všechny lanovky, včetně funparku a můžete si zalyžovat na 95 km dlouhých sjezdovkách. Engelberg nabízí 60 km dlouhé tratě a 14 lanovek a vleků.

Tři metry sněhu si můžete užít také v Rakousku v St. Antonu. Zde na vás čekají 63 km dlouhé sjezdovky a funpark. Hodně sněhu je také v Pitztalu, kde leží okolo 270 cm sněhu. Jsou tu tak otevřeny všechny sjezdovky, lanovky i funpark. Velmi dobré lyžařské podmínky jsou také na Hinterglemmu, kde sice leží „pouze“ 140 cm sněhu, ale všechny sjezdovky jsou otevřené a můžete si tak užívat 200 km dlouhé tratě.

Ve Francii jednoznačně vede s 295 cm převážně tvrdého sněhu Les Arcs. Můžete se těšit na 185 km dlouhé sjezdovky, ale funpark ani halfpipe není otevřen. Příznivci funparku si přijdou na své ve Val d'Isere, kde leží okolo 250 cm sněhu. 

Velmi oblíbená italská Cervinia, která je propojena se Švýcarským Zermattem, hlásí 270 cm sněhu a výborné lyžařské podmínky. Otevřen je funpark i halfpipe a zalyžujete si na 250 km dlouhých tratích. Čekají vás zde jedny z nejnáročnějších skialpinistických tras v Evropě. V Livignu leží 150 cm sněhu a otevřena je většina sjezdovek, lanovek a funparků.