Vyhledávání zájezdu
Výběru odpovídá
3 376 921 zájezdů

Rozšířené vyhledávání

Zimní dovolená v populárním Kitzbühelu

16.12.2011

Kitzbühlský lyžařský region se svou jistotou sněhu patří mezi nejvyhledávanější lyžařská střediska, a to nejen v Rakousku, ale po celém světě. Každoročně sem směřuje mnoho turistů. Ať už máte rádi jakoukoliv formu aktivní dovolené, zde se Vám bude líbit.

Kitzbühelské Alpy představují pohoří, které najdete v Rakousku, konkrétně ve spolkových zemích Salcbursko a Tyrolsko. Největším vrcholem je Keutzjoch, který se vzpíná do výšky 2 558 m. n. m. Rozloha Kitzbühelských Alp činí 1900 km2. V Kitzbühlu se lyžuje už přes sto let. Celé lyžařské středisko leží ve výšce 760 – 1995 m.n.m.

Toto nejznámějších a nejtradičnějších rakouské lyžařské středisko je tvořeno propojením obcí Kitzbühel, Kirchberg, Jochberg, Pass Thurn a Hollersbach a dohromady tak tvoří 168 km sjezdových tratí. Protože je však středisko Kitzbühel propojeno i s dalšími lyžařskými středisky, celková délka sjezdovek činí až 400 kilometrů. Pro přepravu turistů slouží 34 kabinkových a sedačkových lanovek. Hladké svahy kitzbühlských Alp nabízí ideální možnosti k běžnému sjezdování i k carvingu.

Středisko se nachází 80 kilometrů východně od Innsbrucku a je vzdáleno 510 kilometrů z Prahy. Každý rok se zde v polovině ledna pořádá závod Světového poháru ve sjezdu mužů Hahnenkamm-Rennen. Závod se jezdí na jedné z nejobtížnějších tratí světa – „Streif“.

Údolí, v němž leží Kitzbühel, se vyznačuje velkým množstvím hor a kopců, které poskytují lyžařům skoro nekonečné možnosti. Nechybí zde tratě pro začínající lyžaře, ani pro sportovní typy lyžařů. Samozřejmostí je halfpipe a dráha na boardercross. Dva místní snowparky lze zařadit k tomu nejlepšímu, co v tomto směru v Alpách existuje.  Středisko se pyšní masivními horami, geniálními tvary terénu, žlaby a skoky. To vše spolu s lehkou dostupností terénů potěší srdce každého nadšence freeridingu.

Kolem Kitzbühlu, okolo Wilder Kaiseru, v brixenském údolí a až k sedlu Pass Thurn je upravováno víc než 500 km běžeckých stop. Většinou jsou lehké, bez extrémních stoupání a sjezdů. Na své si přijdou klasici i bruslaři.

Nechybí zde ani možnost večerního lyžování na sjezdovkách. A pokud Vás už nebude lyžování bavit, můžete si vyzkoušet sáňkařskou dráhu. Po lyžování pak lze navštívit krytý bazén s tobogánem nebo tenisovou halu, či vyzkoušet let balonem nebo curling nebo navštívit velmi zajímavé centrum Národního parku Vysoké Taury.

K dostání je samozřejmě několik typů skipasů, mezi nejoblíbenější však patří Kitzbühel Skipass a Kitzbüheler Alpen Skipass, který platí pro celou oblast kitzbühelských Alp.