Vyhledávání zájezdu
Výběru odpovídá
3 387 246 zájezdů

Rozšířené vyhledávání

Na prosluněné sjezdovky do Val di Fiemme

9.12.2011

Val di Fiemme je velmi oblíbenou a často navštěvovanou oblastí italských Dolomit Superski, a to nejen pro její snadnou dosažitelnost z České Republiky, ale i pro vysokou úroveň ubytování za příznivé ceny.

Ve Val di Fiemme zaujmou sjezdovky každého od začátečníků přes rodiny s dětmi až po zarytého milovníka černých sjezdovek. Celková délka tratí činí 110 kilometrů. Z tohoto počtu je 50 kilometrů označenou červenou barvou, 42 modrou, takže se zde mohou prohánět i začátečníci, a 18 kilometrů je určeno těm nejzdatnějším. Největší chloubu Val di Fiemme naleznete v rezortu Alpe Cermis. Je to 7,5 kilometrová sjezdovka jménem Olympia, jejíž rozmanitý terén hraje všemi barvami, od černo-červené v horní pasáži, až po pohodovou modrou v dojezdové oblasti. Mezi nejznámější tratě patří Passo Rolle, které se nachází pod vrcholem Latemar. Naopak vyznavači snowboardingu si jezdí užívat zimních radovánek na prknech na sjezdovku s názvem Alpe Cermis

Místní skipas umožňuje každému lyžaři zdolávat terény v nadmořských výškách 860 až 2415 m a navštívit přitom 9 lyžařských areálů, z nichž mezi nejzajímavější patří především Alpe Cermis, Ski Center Latemar, Ski Are Alpe Lusia a Passo Rolle. Skipas platí zároveň na veškeré skibusy, bruslení, do bazénů v Predazzu a Cavalese či na noční lyžování, které se koná 3x týdně na červené sjezdovce v Zianu. Val di Fiemme je součástí obřího lyžařského komplexu středisek Dolomiti Superski, pro který platí jediná společná permanentka - tzv. Dolomiti Superskipas.

Jestliže máte strach ze sněhových podmínek, které jsou každou zimu jiné, tak ve Val di Fiemme je k dispozici tolik sněžných děl, že jsou schopna zasněžit až 60 procent povrchu celého areálu technickým sněhem. Počasí během zimy je tu velmi slunečné a mnohdy se stává, že zde svítí sluníčko plných 300 dní v roce.

Val di Fiemme uspokojí lyžaře také svými nejmodernějšími a nejrychlejšími přepravními prostředky a platí tu úsloví „dlouze na svahu, krátce ve vzduchu“. V celé oblasti Val di Fiemme napočítáte zhruba 50 vleků schopných za hodinu přepravit přes 70 000 lyžařů, z nichž 10 kratších tvoří pomy, zbytek sedačkové lanovky a kabinky.

Přejíždění z jednoho areálu do druhého je zajištěnou perfektně fungující sítí skibusů. Svižné spojení skibusem funguje především mezi dvěma největšími areály, tedy Ski Center Latemar a Alpe Cermis.

Nechybí ani snowparky v každém areálu. Ve Val di Fiemme si rovněž můžete užít bobovou dráhu, nacházející se ve vesničce Obereggen, části Ski Center Latemar. Po zdolání svahu na Vás čeká nespočet restaurací a pizzerií s nabídkou výtečné italské kuchyně. Navštívit můžete také termální lázně. Dovolenou si můžete zpestřit sáňkováním, výlety na sněžnicích, horolezectvím, bruslením na zimním stadionu nebo na přírodním kluzišti. Údolí Val di Fiemme nabízí také možnosti relaxace strávené při plavání, bowlingu, tenisu, stolního tenisu a nebo můžete navštívit některé z muzeí, kostelů a starých vesnických center.

Již dvakrát se zde konalo mistrovství světa v klasickém lyžování a třetí se tu uskuteční v roce 2013. Pravidelně se tu také konají závody Světového poháru v běhu na lyžích. Od roku 2007 je Val di Fiemme dějištěm závěrečných dvou etap série závodů Tour de Ski. 

Val di Fiemme je místem nakloněným běžkařům, kteří mohou v údolí očekávat asi 150 kilometrů tras. Vedle tratí určených pro Mistrovství světa a velkého počtu okružních nebo výše položených stop, vede přes údolí Fiemme a Fassa také trasa Marcialonga. Od roku 1971 je 70 kilometrů dlouhá trať z Moeny a Canazei v údolí Fassa do Cavalese dějištěm nejznámějšího běžkařského dálkového závodu v Itálii. Marcialonga začíná každý rok poslední neděli v lednu. Z Molina vede 40 km dlouhá trať přes Cavalese, Tesero, Zino a Predazzo až do Camptella (Val di Fassa). Další běžecké tratě najdete např. v Passo Laveze, Oclini Jochgrimmi či v Bellamonte.

Pestré lyžařské nabídce zdatně sekunduje i bohatý výběr ubytovacích kapacit, především v kategorii nejoblíbenějších apartmánů. Příjemným bonusem na závěr jsou příznivé ceny a to nejen za ubytování.