Vyhledávání zájezdu
Výběru odpovídá
3 376 921 zájezdů

Rozšířené vyhledávání

3 tipy na výborné lyžování v Rakousku

30.11.2011

Rakousko je ideálním místem pro zimní dovolenou. Nejbližší lyžařské středisko je vzdáleno od Prahy pouhých 350 km. Týden v rakouských Alpách si můžete dopřát již za 1 560 Kč.

Těšit se můžete na výborně vybavená střediska, nádhernou krajinu a vysoce kvalitní ubytování s nádechem rodinné atmosféry. V každém středisku naleznete nejen lyžařské svahy, ale i snowboardový park nebo sáňkařské tratě. Zkrátka nepřijdou ani běžkaři, pro které tu jsou upravovány stovky kilometrů běžkařských stop. Po náročném lyžování můžete k odpočinku využít bazény, sauny, parní či termální lázně.

Dachstein West

Dachstein West se nachází v srdci Rakouska, 30 km od Salzburgu. Toto středisko se rozprostírá v krásné lokalitě nad jezery, čeká Vás tu tak nádherný výhled. Areál je vhodný pro pobyt rodin s dětmi, pro které jsou připraveny mírné svahy i lyžařské školy s instruktory. Zároveň Dachstein West disponuje i náročnějšími sjezdy a svahy pro carving. Lyžování v celé oblasti je možné s jedním společným skipasem. Doplňkové služby střediska zahrnují posilovny, sauny, krytý bazén nebo tenisová a squashová hala. Hlavním lákadlem tohoto regionu je dobrá dopravní dostupnost z ČR.

SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental

Lyžařské středisko SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental leží uprostřed Kaisergebirge v Tyrolsku. Je to největší souvislý lyžařský areál v Rakousku s ideálním prostředím pro všechny zimní sporty. Naleznete zde 279 km sjezdovek, 91 lanovek a vleků, pestrou nabídku pro volný čas a zhruba 70 restaurací. Středisko je vybaveno nejmodernějšími sněžnými děly, což zaručuje sníh po celou zimní sezonu. Lyžování si užijete ve výškách od 1150 m. n. m. až do výšky kolem 1900 m. n. m. Běžkaři si přijdou na své nejen v údolí, ale i ve výšce 1300 m. n.m. v oblasti Hochbrixen. 

Kaprun/Zell am See

Lyžařská střediska Kaprun a Zell am See jsou spojena v jeden region pod názvem Europa Sportregion. Všechny areály v této oblasti jsou propojeny systémem skibusů a platí zde jeden společný skipas. Celkem tento region nabízí 138 km sjezdových tratí a 50 moderních lanovek a vleků. Naleznete zde také množství upravených běžeckých stop, na své si přijdou i příznivci snowboardingu a freeride jízdy. Kromě lyžování na sjezdovkách se můžete věnovat i jiným zimním sportům jako jsou např. paraglaiding, snowrafting, létání rogalem, sáňkařské závody, noční sjezdové lyžování atd. V roce 2010 se v Kaprunu otevřel nový lázeňský areál „Tauern Spa“ s vnitřními i venkovními bazény, relaxačním světem, saunami, párami a s dětským světem, kde nechybí ani tobogány.