Vyhledávání zájezdu
Výběru odpovídá
3 387 246 zájezdů

Rozšířené vyhledávání

Dovolená v Alpách je levná

12.10.2011

Lyžařská sezona se blíží a cestuj.cz Vám nabízí již dnes nejvýhodnější zájezdy do Alp. Vydejte se na svahy do Švýcarska, Rakouska, Itálie nebo Francie a zažijte nejlepší zimní dovolenou.

Mezi nejznámější a nejoblíbenější lyžařská střediska v Rakousku patří Kaprun, Dachstein a Schladming. Kaprun nabízí výborné sněhové podmínky, upravené sjezdové tratě i vybavený snowpark. Ledovec Kitzsteinhorn ve městečku Kaprun sahá do nadmořské výšky přes 3 000 m. Pro zkušené lyžaře Kaprun nabízí náročnou sjezdovku s boulemi nebo sjezd s měřičem rychlosti. I začátečníci si zde přijdou na své, je tu pro ně připravena cvičná louka a lze využít služeb lyžařské školy.

Vyberte si z nabídky lyžařských zájezdů do Rakouska

Mezi nejlepší lyžařské oblasti v Itálii patří Livigno a Val Di Fiemme. Livigno leží v náhorní kotlině na pomezí Švýcarska a Itálie. Je obklopené ze všech stran vysokými horami. Lyžování je v tomto středisku trochu neobvyklé, protože zde není dominantní vrchol, ale jedná se spíše o dva protilehlé táhlé hřebeny, které se stýkají v údolí městečka Livigna. Dáváte-li přednost méně náročným sjezdovkám, čeká Vás velké množství modrých sjezdovek. Pokud se naopak budete chtít vydat co nejvýše, můžete se těšit nejen na nádherný výhled z 2800 m, ale také na několik sjezdovek červené nebo černé barvy.

Vyberte si z nabídky lyžařských zájezdů do Itálie

Ve Švýcarsku si nejlépe zalyžujete v Zermattu, který nabízí více než 300 km sjezdovek. Tyto sjezdovky se nerozprostírají jen v oblasti Zermatt, ale také v italské Cerviniii, která je s Zermattem kompletně propojena lanovkami a vleky. Celkově spolu vytváří jedno z největších a nejvýše položených lyžařských středisek na území Evropy. Naleznete zde nejdelší sjezdovku ve Švýcarsku v délce 20,4 km. Lyžařský areál se rozprostírá pod masivem nejvyšší hory Švýcarska Monte Rosy (4634 m n. m.) a Matterhornu, kde lze lyžovat až ve výšce 3899 m n. m.